Jak szybko wymienić walutę?

Patrząc na ogromną liczbę Polaków, jaka wyjechała w celach zarobkowych do Anglii, nic dziwnego, że temat przelewów międzynarodowych jest ciągle na tapecie. Okazuje się, że statystyczny Polak mieszkający na Wyspach dokonuje realizacji przelewów na konto w Polsce każdego miesiąca. Wartość takiej transakcji to około 300 funtów.

Wyjechaliśmy poza granice Polski, by zarabiać i móc oszczędzać. Nierzadko tez po to, by wspomagać rodzinę pozostawioną w kraju. Nie ma się co dziwić, że na każdym kroku szukamy oszczędności. Warto na takie zwrócić uwagę także wtedy, gdy mamy zamiar pieniądze przesyłać. Okazuje się, że banki oraz różne instytucje płatnicze oferują nam przelewy na mniej bądź bardziej korzystnych warunkach.

Większość z nas chyba już przekonała się, że najmniej opłacalne jest korzystanie z przelewów międzynarodowych w bankach. Pobierają one najwyższe prowizje, a przewalutowanie odbywa się po najwyższym kursie. Na takiej transakcji można stracić nawet kilkadziesiąt funtów, które przecież bardzo by się nam przydały.

Znacznie lepiej jest korzystać z tak samo bezpiecznych operacji, jakie oferowane są przez instytucje płatnicze typu UroFX. Zasada jest prosta. Wystarczy wejść na www.urofx.com. Tam zamieszczono kalkulator walut, dzięki któremu zobaczymy, po jakim kursie będzie realizowana transakcja. Możemy zawsze skorzystać z pomocy konsultanta, który podpowie, jak najkorzystniej zrealizować przelew. Potem już tylko trzeba wprowadzić odpowiednią kwotę oraz wpisać odbiorcę i jego numer konta. Kiedy pieniądze zostaną wysłane i odebrane, obie strony transakcji otrzymają od UroFX powiadamiającego smsa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *